Most Excellent Grand High Priest


Grand High Priest Andrew Neill (Expelled)
Title: Most Excellent Grand High Priest
Year: 1859 - 1860
Home Chapter: St. Andrews No. 27
Biography:

Exalted date unknown
Affiliated June 1851 with Lone Star Ch. 6 as a Charter Member
Demitted 10-8-1853 from Lone Star Ch. 6
Affiliated June 1852 with Burleson Ch. 21 as a Charter Member
Demitted 1-10-1855 from Burleson Ch. 21
Affiliated June 1853 with St. Andrews Ch. 27 as a Charter Member
Demitted 1857 from St. Andrews Ch. 27
Affiliated 7-4-1857 with Keystone Ch. 56 as a Charter Member
Demitted 2-5-1866 from Keystone Ch. 56
Affiliated 5-7-1861 with San Felipe de Austin Ch. 1
Expelled June 1867 from Grand Lodge of Texas
Secretary and Treasurer 1853 #27 U.D.
Secretary 1854 through 1856 #27, 1859, 1860 #56, 1867 #1
High Priest 1854 #27
King 1864 #56
E: Grand King 1854 through 1857
E: Deputy Grand High Priest 1858-1859
M:E: Grand High Priest 1859-1860